تبلیغات
فتو تراپی پرتو نوزاد پیشرو در درمان زردی نوزادان در منزل - مطالب آذر 1394

درباره ما

با سلام به سایت اختصاصی فتو تراپی پرتــــــو نوزاد خوش امدید. دراین مکان شما می توانید علاوه بر افزایش اطلاعات خود در رابطه با مقوله زردی نوزادان با روش های درمان این بیماری ساده اما جدی و خطر ناک(در صورت عدم درمان) آشنا شده ودرصورت تمایل به استفاده از امکانات این مرکز در رابطه با درمان زردی نوزاد خود با ان تماس ویا آن را به خویشاوندان خود توصیه نمایید.
درصورت نیاز به راهنمایی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید
09142828201
09148013959

بایگانی

نویسندگان

تصاویر برگزیده

 

فتو تراپی پرتو


دلایل زردی ناشی از شیر مادر

گاهی اوقات اتفاق می افتد که زردی ظاهر شده در نوزاد ناشی از شیر مادر می باشد. علت پیدایش این نوع زردی، به طور دقیق مشخص نیست؛ ولی برخی متخصصین بر این عقیده می باشند، که در شیر مادر ماده ای وجود دارد که مانع عملکرد طبیعی کبد نوزاد می گردد و به همین علت، کبد قادر به تجزیه بیلی روبین خون نمی باشد و نمی تواند این رنگدانه را دفع کند و تجمع بیلی روبین در خون، موجب زردی می شود.

راه های درمان

میزان بیلی روبین از طریق آزمایش خون مورد بررسی قرار می گیرد. در این نوزادان، میزان بیلی روبین در حدود 10 میلی گرم است و در عده ای ممکن است به 30 میلی گرم در صد میلی لیتر، در هفته دوم و سوم تولد نیز، برسد. اگر تغذیه توسط شیر مادر قطع گردد، میزان بیلی روبین خون کاهش می یابد و به مقدار متعادل می رسد، و اگر دادن شیر مادر به نوزاد ادامه یابد، ممکن است زردی 3 تا 10 هفته نیز طول بکشد. پزشک در این موارد توصیه می کند که شیر خود را بدوشید و حدود 40 تا 50 درجه سانتی گراد حرارت دهید و سپس به نوزاد بدهید. در مواردی نیز توصیه می شود، که به مدت یک تا دو روز شیر خشک جایگزین شیر مادر گردد و شیر خود را نیز در این مدت بدوشید و دور بریزید و به نوزاد ندهید.

 


فتو تراپی پرتو

جدول وزن نوزادان در یک ماهگی (برحسب کیلوگرم)

دختر

پسر

حداکثر

حد متوسط

حداقل

حداکثر

حد متوسط

حداقل

۵/۱۰۰

۳/۷۵۰

۲/۴۵۰

۵/۵۰۰

۴

۲/۵۰۰

 

جدول قد نوزادان در یک ماهگی (سانتی‌متر)

دختر

پسر

حداکثر

حد متوسط

حداقل

حداکثر

حد متوسط

حداقل

۲/۵۸

۵/۵۲

۵/۴۶

۱/۵۹

۲/۵۳

۲/۴۷

 
طراح قالب:ســــــامـــــان
کلیه حقوق این سایت محفوظ است.

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

Earn free bitcoin